“Keylor Navas apo Thibaut Courtois” – Lajmi.net
“Keylor Navas apo Thibaut Courtois”
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSport 0:04, 11 August 2018
Real Madrid këtë javë arriti të kompletonte transferimin e Thibaut Courtois nga Chelsea.

Ardhja e Courtois, mund të jetë një lajm i mirë për tifozët e Real Madrid, që tani ka dy portierë të nivelit shumë të lartë në skuadrën e tyre.

E njëjta gjë nuk mund të thuhet edhe për trajnerin Julen Lopetegui.

Trajnerin spanjoll e presin vendime të vështira gjatë gjithë sezonit, për të zgjedhur portierin startues kur në dispozicion do të ketë Keylor Navas dhe Thibaut Courtois.

Kështu mendon gazeta spanjolle ‘AS’ në versionin e saj online, që në një shkrim cek se vendimi më i vështirë për Lopegetui në formulimin e formacionit, do të jetë zgjedhja mes Navasit, një portieri që ka bërë historinë në Real Madridit, dhe të ardhurit të fundit, Courtois./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO