Këto zona nuk do të kenë rrymë të mërkurën – Lajmi.net
Këto zona nuk do të kenë rrymë të mërkurën
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 16:36, 14 March 2017
 Këto janë zonat që do të prekën nga ndalesat e rrymës të mërkurën.KEDS ka njoftuar se me datë 16 mars ka planifikuar të bëjë intervenime në rrejt dhe me këtë rast disa vendbanime në Kosovë do të mbesin pa energji elektrike për disa orë.

 

Më 16.03.2017 në TS 35/10 kV Kaqaniku do të shkyçet: Dalja 10 kV Drejtimi Veskopoja (Kodi:40043001)  prej orës 11:00 deri në orën 14:00. Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Voskopoja, Trupaj, Trimor, Bicaj (Biqevc), Pallosh (Biqevc), Nikaj, Tushaj – Soponica,Malsi (Malzez), Vatë, Nikaj.  Arsyeja e ndërprerjes: dislokimi i shtyllës 10/0.4 kV.

Më 16.03.2017 në TS 35/10 kV Ferizaj ll do të shkyçet: Dalja 10 kV Kosovapetroli (Kodi:40041003)  prej orës 09:30 deri në orën 11:00 . Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Talinovci  i Jerlive, Muhovci, Prelezi i Jerlive dhe Prelezi I Muhaxherëve. Arsyeja e ndërprerjes: punime në rrjet.

Më 16.03.2017 në TS 110/35/10 kV Bibaj  do të shkyçet: Dalja 10 kV Rexhep Bislimi  (Kodi:40000003)  prej orës 09:15 deri në orën 09:30 dhe prej orës 15:45 deri në orën 16:00. Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin rrugët: Rexhep Bislimi, Hasan Prishtina, Pylltaria, Varoshit dhe Kisha Katolike. Arsyeja e ndërprerjes: ndërrimi i ormanit të tensionit të ulët në  TS 10/04 kV.

Më 16.03.2017 në TS 35/10 kV Peja 1 do të shkyçet:  Dalja 10 kV Vitomenica (Kodi:50000010)  prej orës 15:00 deri në orën 17:00. Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Fshati  i Ri, Instituti Bujqesor, Lagjja Qemanska Vitomiricë, Riki Petrolli, Baliqët, Farma, Domi, Gjeshoviqët, Ozdrimi, Dubova e Madhe, Fierza dhe Dubova e Vogël. Arsyeja e ndërprerjes: ngritja e tensionit me rregullator.

Më 16.03.2017 në TS 35/10 kV Peja 1 do të shkyçet: Dalja 10 kV Agrokosova (Kodi:50000007)  prej orës 10:00 deri në orën 14:00 . Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Fabrika e bukës, Rruga e Hekurudhës, Agrokosova, Elkosi Te Cekët, Motohia Remont, Demineret, Kristali, Pularia, Kolonia e Sheqeranës, Elkosi te ETC-ja, Buquku, Gacaferi dhe Tyrbeja. Arsyeja e ndërprerjes: energjizimi i kabllos.

Më 16.03.2017 në TS 110/35/10 kV Prizreni 3 do të shkyçet: Dalja 10/0.4 kV Shtëpia e armatës  (Kodi:31000023)  prej orës 11:00 deri në orën 14:00 . Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin rrugët: Ahmet Prishtina, Ersen Mazreku, Mbreti Bardhyl, Mbreti Agron dhe Behadin Hallaqi. /Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Urban Basketball
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Pro Kicker Frenzy