Këto vende përkrahin Klubin afarist frankofon të Kosovës – Lajmi.net
Këto vende përkrahin Klubin afarist frankofon të Kosovës
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 15:31, 20 March 2017
Ambasada e Francës, së bashku me ambasadat e Zvicrës,  Belgjikës, Luksemburgut dhe Kanadasë kanë ofruar mbështetje ndaj Klubit afarist frankofon të Kosovës.

“Ky Klub i ardhshëm do të mundësojë intensifikimin e lidhjeve ekonomike në mes vendeve frankofone dhe të Kosovës, ai do të lehtësojë projektet investive si të ndërmarrjeve kosovare në vendet frankofone, ashtu edhe të ndërmarrjeve frankofone në Kosovë”, thuhet në njoftimin e Ambasadës franceze.

Ky klub do të krijojë një platformë për dialog dhe takime për drejtuesit e ndërmarrjeve në mënyrë që të lehtësojë bashkëpunimin dhe të konkretizojë projektet e tyre.

Kurse lansimi i këtij klubi afarist do të bëhet të enjten. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Turbo Racing 3
  • Play 8 Ball Pool