Këto statistika po i frikësojnë tifozët e Real Madridit – Lajmi.net
Këto statistika po i frikësojnë tifozët e Real Madridit
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSport 20:31, 3 December 2017
Fillim sezoni 2017/2018 nuk është më i miri për Real Madridin.

‘Mbretërit’ që janë kampion në fuqi në La Liga, pas 14 xhirove kanë arritur të fitojmë vetëm 28 pikë, dhe renditen në vendin e katërt.

Në një përqindje, Reali ka arritur t’i fitojë vetëm 57 për qind të ndeshjeve.

Këto rezultate, zbulojnë se ky Real Madrid është më i dobëti i 10 viteve të fundit.

Hera e fundit kur Real Madrid ka arritur kaq pak pikë pas 14 ndeshjeve, ishte sezoni 2008/2009, kur skuadra drejtohej nga gjermani Bernd Schuster, i cili pas 14 xhirove kishte arritur 28 pikë, renditej në vendin e pestë, për t’u shkarkuar nga bankina e ‘Los Blancos’.

Kështu renditej në La Liga Real Madrid pas 14 xhirove në 10 vitet e fundit:

2008/2009: 28 pikë me Bernd Schuster (5th)

2009/2010: 34 pikë me Manuel Pellegrini (2nd)

2010/2011 : 35 pikë me José Mourinho (2nd)

2011/2012 : 37 pikë me José Mourinho (1st)

2012/2013: 29 pikë me José Mourinho (3rd)

2013/2014 : 34 pikë me Carlo Ancelotti (3rd)

2014/2015: 36 pikë me Carlo Ancelotti (1st)

2015/2016: 30 pikë me Rafa Benítez (3rd)

2016/2017: 34 pikë me Zinedine Zidane (1st)

2017/2018: 27 pikë me Zinedine Zidane./Lajmi.net/

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO