Këto janë ushqimet që kanë efektin e kafeinës – Lajmi.net
Këto janë ushqimet që kanë efektin e kafeinës
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 11:33, 12 April 2017
Të zgjohesh në mëngjes është një sfidë më vete derisa pi kafen e parë të ditës.

Por një nutricionist thotë se ka një mënyrë për të luftuar lodhjen dhe të marrësh energji për gjithë ditën. Rhiannon Lambert thotë për DailyMail Femail se këto ushqime ju zgjojnë në mëngjes, njësoj si pijet tuaja.

Të gjitha ushqimet të japin energji, po jo të gjitha janë krijuar njësoj përsa i përket fuqisë për tu dhënë forca të përballoni ditën.

Dihet botërisht gjithashtu që të shmangësh një vakt të shkakton lodhje në fund të ditës. Duke ngrënë në mënyrë të rregullt mbani të balancuar nivelin e sheqerit në gjak dhe nivelin e energjisë të lartë. Lambert sugjeron disa ushqime për mëngjes: molla, vezët, arrat, çokollata e zezë, uji, spinaqi dhe mishi i kuq, dhe prodhimet e freskëta të sezonit.

Burimi:TCh

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO