Këto janë tre ushqimet që dëmtojnë trurin – Lajmi.net
Këto janë tre ushqimet që dëmtojnë trurin
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 19:51, 12 August 2017
Efektet negative për trurin në kohë afatshkurtër dhe afatgjatë kanë disa ushqime, përcjell lajmi.net

Konsumimi i këtyre ushqimeve dëmton jashtëzakonisht trurin:

Alkooli

Fast food-et

Ushqimet e skuqura

Substancat që përmbajnë këto ushqime i krijojnë trurit mesazhin e ngopjes, e me këtë rast e dëmtojnë atë duke ulur përqendrimin dhe qartësinë mendore. /Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master
  • Play Supercar Showdown