Këto janë shenjat e hershme të shtatzënisë – Lajmi.net
Këto janë shenjat e hershme të shtatzënisë
Autori: Lajmi.net FamiljaLifestyle 16:12, 2 May 2018
Shumica e njerëzve pohojnë se mund t’i vërejnë shenjat e hershme të shtatzënisë.

Sidoqoftë, ka shumë simptoma të shtatzënisë së hershme të cilat shumë pak njerëz i dinë, transmeton Telegrafi.

Fillimisht duhet të keni parasysh se jo gjithmonë testet e shtatzënisë janë korrekte, prandaj edhe është e rëndësishme të jeni në dijeni për këto shenja të hershme.

Mungesa e menstruacioneve
Mungesa e menstruacioneve është një nga shenjat më të zakonshme që tregon se një grua është në fazat e hershme të shtatzënisë.

Ngërçet e ndryshme
Gjatë fazës së hershme të shtatzënisë, gratë mund të përjetojnë ngërçe në këmbë.

Sipas ekspertëve, kjo shkaktohet nga ndryshimi në mënyrën që trupi e përpunon kalciumin.

Dhimbje në gjinj
Një simptomë tjetër të cilën femrat në fazat e hershme të shtatzënisë mund ta vërejnë, është rritja e ndjeshmërisë te gjinjtë.

Jo vetëm se gjinjtë kanë pak dhimbje dhe janë më të butë se zakonisht, por edhe mund të rriten për nga madhësia.

Përveç këtyre, simptoma tjera të shtatzënisë së hershme janë:

– Marramendjet

– Uri më e madhe

– Luhatje në disponim

– Shpeshtim të urinimit.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO