Këto janë mënyrat më të mira për të ruajtur para (Video) – Lajmi.net
Këto janë mënyrat më të mira për të ruajtur para (Video)
Autori: Lajmi.net LifestyleOrganizohu 9:33, 15 May 2017
“Paguaje veten së pari.”

 

Sa herë që merrni para, mund të vendosni 10% të tyre në një arkë kursimi, dhe kështu mund të arrini qëllimet tuaja, transmeton lajmi.net

Megjithatë, ruajtja e parave është e vështirë. Mënyrat më të mira për të ruajtur para, janë: Të bëni një plan, të jeni të bindur për të arritur qëllimin tuaj, pastaj të praktikoni atë.

Nëse s’mund të ruani 10% të shumës që fitoni, atëherë filloni me vetëm 1%. Brenda një viti, ju do të jeni në gjendje të ndiheni të pavarur në rrugën për t’u bërë milioner. /Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Turbo Racing 3
  • Play World Soccer Champion
  • Play iStunt 2