Këto janë mënyrat më të mira për të humbur shumë kalori (Foto) – Lajmi.net
Këto janë mënyrat më të mira për të humbur shumë kalori (Foto)
Autori: Lajmi.net FitLifestyle 8:40, 15 May 2017
Cila është mënyra më e mirë për të humbur shumë kalori?

Ka shumë gjëra që duhet t’ja bashkangjitni regjimit të ushtrimeve, të plotësoni nevojat e trupit, të gjeni diçka që ju jep kënaqësi, dhe të kuptoni se se jeni duke bërë ndryshim në shëndetin e trupit tuaj, transmeton lajmi.net

Fillimisht, duhet të kuptoni sa kalori ju djeg secilli ushtrim që bëni.

Por, përveç kësaj, më e rëndësishmja është të dini se vetëm pse një ushtrim ju djeg shpejt kaloritë, s’do të thotë se është opsioni më i duhur për juve.

Ushtrimi më i mirë për ju është ai i cili zgjoheni për ta bërë me vet-dëshirë.

Hatha joga | 228 kalori/orë
yoga.jpg

Ecje e ngadaltë | 255 kalori/orë

Bowling | 273 kalori/orë

Ballroom dancing | 273 kalori/orë

Volejboll | 364 kalori/orë

Golf | 391 kalori/orë

Bejsboll | 455 kalori/orë

Hiking | 546 kalori/orë

Basketboll | 728 kalori/orë

Tenis | 728 kalori/orë

Vrapimi | 755 kalori/orë

Vrapimi nëpër shkallë | 819 kalori/orë

exercise-rex.jpg

/Lajmi.net/

 

 

Fjalët kyçe: djegie e kalorive, ushtrime

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bow Master Japan
  • Play Rock Wheels
  • Play World Soccer Champion