Këto janë 5 gratë më të votuara në Kosovë – Lajmi.net
Këto janë 5 gratë më të votuara në Kosovë
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 9:32, 1 July 2017
Gratë deputete më të votuarat në Kosovë vijnë nga parti të ndryshme politike. Vjosa Osmani nga Lidhja Demokratike e Kosovës prin me 64, 131 vota.

Menjëherë pas saj radhitet ish-nënkryetarja e Kuvendin të Kosovës nga Vetëvendosje, Aida Dërguti, e cila ka marrë 31, 463 vota.

Në mesin e 5 grave më të votuara në Kosovë është edhe deputetja tjetër e VV-së, Albulena Haxhiu e cila ka marrë 19, 524 vota.

Mimoza Kusari – Lila, që së bashku me Ilir Dedën themeluan së fundi partinë Alternativa, ka marrë 20, 524 vota, raporton Periskopi.

E më pas, me 17, 432 vota radhitet deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Sala Berisha – Shala.

Vjosa Osmani – 64,131

Aida Dërguri – 32,463

Mimoza Kusari – Lila – 20,557

Albulena Haxhiu – 19,524

Sala Berisha Shala – 17,432.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO