Këto janë 2 shenjat më të urta të zodiakut: nuk mund të mashtrohen kurrë – Lajmi.net
Këto janë 2 shenjat më të urta të zodiakut: nuk mund të mashtrohen kurrë
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 16:06, 10 January 2018
"Dymbëdhjetë shenja të zodiakut thuhet se përfaqësojnë arkeikime të fuqishme që janë universale në temë." Koncepti i zodiakut thuhet se ka origjinën në astrologji babilonase, e cila më vonë u ndikua nga kultura helenistike.

Çdo shenjë e zodiakut ka forcën dhe dobësitë e veta. Ata kanë cilësitë e tyre individuale, dëshirat, disponimet dhe qëndrimet. Disa shenja janë shumë logjike, ndërsa disa janë shumë emocionale. Disa kanë aftësi të mira udhëheqëse, ndërsa të tjerët kanë aftësi të fortë durimi, transmeton lajmi.net.

Simbolizmi i çdo shenje është gjithashtu i ndryshëm. Ekzistojnë 4 kategori: Toka, Ajri, Uji dhe Zjarri. Secili është elementi drejtues i 3 shenjave të zodiakut si gaforrja, akrepi dhe peshqit, të cilat janë të njohura si shenjat e ujit. Ndërsa shenjat e zodiakut ndryshojnë nga njëra tjetra, ato gjithashtu ndajnë tipare të caktuara të cilat i bëjnë të lehtë identifikimin. Këtu janë dy shenjat që njihen si shenjat më urta të zodiakut:

Ujori (19 janar – 18 shkurt)

Njerëzit e lindur nën këtë shenjë janë racionale, intelektuale dhe të pavarura. Ata nuk janë shumë emocionalë pasi shmangin shprehjen emocionale të çdo lloji. Veshtitorët marrin vendimet e tyre pasi që e vlerësojnë shumë pavarësinë e tyre. Ju mund të mbështeteni në këta njerëz, sepse ata nuk do t’ju lënë poshtë.

Akuarianët mund të jenë të turpshëm dhe të qetë, por gjithashtu mund të jenë mjaft energjikë. Ata kanë një cilësi vizionare që u mundëson këtyre njerëzve të perceptojnë të ardhmen dhe të marrin vendime sipas asaj superfuqi.

Ata e kanë kuptuar gjithçka dhe vendimet e tyre janë kryesisht korrekte. Meqenëse ato janë gjithashtu shumë kreative, ata vazhdojnë të punojnë në ide të reja. Njerëzit që i përkasin kësaj shenje janë zakonisht mendimtarë, humanistë dhe filozofë, qëllimi i të cilave është për njerëzimin më të mirë.

Peshorja (22 shtator – 23 tetor)

Peshorja dihet të jetë një shenjë e pavend, por është gjithashtu, pa një hije dyshimi, më të mençurit së bashku me Ujori. Njerëzit me këtë shenjë janë racionale, të butë, të sjellshëm dhe shumë social. Librans e duan komunikimin dhe janë shumë të prirur shoqërisht.

Ata janë të njohur për të qenë të drejtë dhe të mençur përtej viteve të tyre. Njerëzit e lindur nën këtë shenjë janë shumë të prirur, mund të shohin nëpërmjet njerëzve dhe mund të tregojnë nëse po gënjejnë. Librans priren të përqëndrohen në përsosmëri.

Ata marrin kohën e tyre me gjëra në mënyrë që të sigurohen se gjithçka është bërë e duhur dhe e drejtë. Ata japin këshilla të ndershme për njerëzit dhe sinqeriteti i tyre është i përhapur. Njerëzit që i përkasin kësaj shenje mund të jenë avokatë, gjyqtarë, diplomatë dhe nëpunës civilë.

Të dy shenjat e mësipërme janë shenja Ajrore dhe ndajnë disa cilësi të përbashkëta si racional, intelektual, analitik dhe krijues. Ata kanë karakteristika individuale, por ajo që i lidh ata së bashku është mençuria e tyre. Ata janë me të vërtetë zodiakët më të mençur të të gjithëve! Nëse keni miq Aquarian ose Libran, atëherë mund të mbështeteni tek ata për njohuri dhe këshillë të mençur. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO