Këto gjëra nuk i keni ditur për meshkujt – Lajmi.net
Këto gjëra nuk i keni ditur për meshkujt
Autori: Lajmi.net LifestyleLoveSex 1:10, 12 April 2017
Keni lexuar shpesh për mënyrën se si janë “gatuar” dhe se si sillen meshkujt dhe femrat me njëri-tjetrin, apo për informacione të ngjashme.

Këtë herë do t’ju sjellim disa kuriozitete për ta, shkruan citynews.

Kuriozitete të rralla

 1. Meshkujt e pabesë kanë një inteligjencë më të ulët, kjo sipas një botimi të një studimi shkencor.
 2. Një sondazh ka zbuluar se meshkujt harxhojnë një vit nga jeta e tyre në vëzhgimin e femrave.
 3. Gjysma e femrave të cilat humbin jetën nga vrasjet, vriten nga burrat, partnerët apo ish të dashurit e tyre.
 4. Meshkujt gënjejnë gjashtë herë në ditë.
 5. Rreziku i zhvillimit të kancerit te meshkujt në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është 50%.
 6. Fertiliteti i meshkujve vihet në rrezik nga çfarëdo lloj kompjuteri që ata vënë në prehrin e tyre.
 7. Gjatë jetës së tij, një mashkull harxhon pothuajse gjashtë muaj për të rruajtur mjekrën.
 8. Meshkujt qerosë perceptohen si më të fortë në krahasim nga meshkujt me flokë.
 9. Meshkujt me gra simpatike kanë nivele më të larta kënaqësie në martesë.
 10. Një burrë 99 vjeç u divorcua nga gruaja e tij 96-vjeçare pas 77 viteve martesë, pasi ai zbuloi një flirt të saj në vitin 1940.
 11. Në Indi, një burrë është martuar me një qen, si rit ndëshkimi.
 12. Në vitin 2013, një burrë bleu një shtëpi pranë ish-gruas së tij, vetëm e vetëm që në kopshtin e tij të vinte një statujë që paraqiste gishtin e mesit të një dore.
 13. Pirja e duhanit nga meshkujt mund të shkaktojë impotencë.
 14. Meshkujt qenë të parët të cilët veshën taka të larta rreth viteve 1600
Fjalët kyçe: Femrat, Meshkujt

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

 • Play Bubble Trouble
 • Play Stealth Sniper
 • Play Bike Rivals
 • Play Urban Basketball