Këto gjëra duhet t’i bëni sapo të zgjoheni – Lajmi.net
Këto gjëra duhet t’i bëni sapo të zgjoheni
Autori: Lajmi.net LifestyleOrganizohu 8:55, 30 January 2018
A zgjoheni duke u ndjerë keq me mëngjes? Mendimet e para pas zgjimit mund të ndikojnë në të gjithë ditën tuaj.

Hulumtimet sugjerojnë që përqendrimi në mendimet pozitive menjëherë pas zgjimit mund t’ju ndihmojë që të ndiheni më mirë, transmeton lajmi.net

Përcaktohuni në pesë gjërat pozitive në lidhje me ditën tuaj. Duke u fokusuar në pozitivitet, ju e vendosni mendjen tuaj për të kaluar një ditë të lumtur dhe produktive.

Veç kësaj, zgjatimi i muskujve në mëngjes, bën që të zgjojë gjithë sistemin e qarkullimit të gjakut dhe lehtëson ngurtësinë dhe dhimbjen.

Në videon më poshtë mund të njiheni edhe me detaje të tjera se ç’duhet të bëni sapo të zgjoheni. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: sapo te zgjoheni

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play iStunt 2
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Supercar Showdown