Këto çizme nuk janë të shëndetshme për ju – Lajmi.net
Këto çizme nuk janë të shëndetshme për ju
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 20:00, 13 November 2017
Janë një nga modelet më të dashura për të gjitha!

Por, duket se çizmet e famshme të Coleen Rooney dhe Myleene Klass, kanë një lloj rreziku për të cilin dhe mund të keni pasoja në jetën e mëvonshme.

Sipas një studimi, këpucët e llojit Ugg, me formë të rrafshët, mund t’i vë gratë në rrezik të problemeve të rënda të gjurit të cilët më vonë nevojitet ndërhyrje kirurgjike, transmeton Klan Kosova.

Kirurgu ortopedik, Ian McDermott, ka thënë se çizmet e llojit të tillë shkaktojnë qëndrim jo të këndshëm dhe çojnë në konsumim të parakohshëm të nyjeve të përbashkëta pasi ato ofrojnë mbështetje të pamjaftueshme në këmbë në  krahasim me distancën e dyshemesë.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bike Rivals
  • Play Berry Rush