Këtë pjesë të rëndësishme të trupit nuk e lajmë sa duhet – Lajmi.net
Këtë pjesë të rëndësishme të trupit nuk e lajmë sa duhet
Autori: Lajmi.net Lifestyle 9:24, 8 September 2017
Fatmirësisht në ditët e sotme njerëzit janë ndërgjegjësuar disi që të lahen më shpesh. Higjena personale është mjaft e rëndësishme, dhe disa prej nesh madje preferojnë të lahen çdo ditë.

Por që nuk mjafton me kaq. Edhe pse mund të laheni përditë, ka një pjesë trupi që ju “harroni” t’i kushtoni vëmendje.

Studimet më të fundit kanë treguar se kërthiza injorohet për sa i përket pastërtisë nga shumica, ndërsa dermatologët rekomandojnë krejt të kundërtën.

Këshilla e ekspertëve është që t’i kushtoni kujdes kësaj zone delikate të trupit. Me një sfungjer të lagur pastroni të gjitha papastëritë e kërthizës. Filloni ta aplikoni që sonte. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Dushi, kërthiza, Trupi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play iStunt 2
  • Play Rock Wheels
  • Play Urban Basketball