Këta janë zogjtë fisnik të mbretëreshës Elizabetë II (Video) – Lajmi.net
Këta janë zogjtë fisnik të mbretëreshës Elizabetë II (Video)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 13:13, 8 August 2017
i pëlqeni mjellmat?

Në Mbretërinë e Bashkuar, ju mund të hani pula apo çkado tjetër, mirëpo asnjëherë nuk mund t’i hani mjellmat. E mendoni dot arsyen?

Sepse të gjitha mjellmat në UK i përkasin mbretëreshës Elizabetë II dhe janë zyrtarisht të mbrojtura nga ajo, transmeton lajmi.net

Çdo vit në Angli që nga shekulli 12, ushtarët e mbretëreshës shkojnë t’ju bëjnë vizitë mjellmave në mënyrë që të shohin si e kanë gjendjen dhe natyrisht edhe t’i numërojnë ato.

79 milje në lum ata udhëtojnë për t’i kontrolluar zogjtë fisnik të mbretëreshës. Shikoni videon më poshtë. /Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Rock Wheels
  • Play Urban Basketball
  • Play Turbo Racing 3