Këta janë kandidatët e PDK-së për deputet (Emrat) – Lajmi.net
Këta janë kandidatët e PDK-së për deputet (Emrat)
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 23:41, 19 May 2017
PDK tashmë ka hartuar listën e kandidatëve për deputet në koalicion me AAK-në dhe Nismën.

Lajmi.net nga burimet e veta brenda partisë ka arritur të sigurojë disa nga emrat e PDK-së që do të kandidojnë për deputet në koalicionin PDK-AAK-Nisma.

 1. Kadri Veseli,
 2. Enver Hoxhaj,
 3. Hajredin Kuçi,
 4. Memli Krasniqi,
 5. Xhavit Haliti,
 6. Zenun Pajaziti,
 7. Kurtan Kajtazi,
 8. Safete Hadergjonaj,
 9. Elmi Reçica
 10. Ganimete Musliu
 11. Bleta Deliu
 12. Abdyl Salihu
 13. Flora Brovina
 14. Rrustem Musa
 15. Selvije Halimi
 16. Hajdar Beqa,
 17. Nait Hasani,
 18. Andin Hoti,
 19. Mergim Lushtaku,
 20. Naim Bazaj,
 21. Bislim Zogaj,
 22. Bekim Haxhiu,
 23. Muharrem Xhemajli,
 24. Rafet Rama,
 25. Beatrisa Pista.
 26. Nijazi Kryeziu,
 27. Luljeta Veseli Gutaj,
 28. Nezir Çoçaj,
 29. Arsim Bajrami,
 30. Muhamet Latifi
 31. Naim Fetahu.
 32. Fadil Beka,
 33. Agim Aliu,
 34. Fatmir Xhelili,
 35. Uke Berisha (PSHDK)
 36. Kadri Kastrati
 37. Shaip Muja
 38.  Ardian Sejdiu (PD)

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO