Kështu mund t’i humbni shtatë kilogramë për vetëm tre javë – Lajmi.net
Kështu mund t’i humbni shtatë kilogramë për vetëm tre javë
Autori: Lajmi.net FitLifestyle 15:00, 8 July 2017
Përveç se do të vëreni se si do humbni kilogramët, ky regjim i të ushqyerit mund të rregullojë edhe shtypjen e gjakut si dhe zvogëlimin e nivelit të sheqerit në gjak…

Krijuesi i kësaj diete është Dr Walter Kempner, ndërsa është krijuar në vitin 1939. Qëllimi i kësaj diete në atë kohë ishte ulja e tensionit të gjakut, kontrollin e sheqerit në gjak, përmirësimin e shëndetit tek pacientët që vuajnë nga veshkët. Që kur u pa se kjo dietë kishte efekt në zvogëlimin e peshës, filloi të përdoret për humbje peshe. Këtu është një variant i një fëmije i cili për tre javë ka hequr 7 deri në 10 paund.

PLANI I TË USHQYERIT

Mëngjesi është gjithnjë i njejtë: një filxhan oriz i gatuar në ujë, pa kripë ose sheqer. Për shkak të shijes mund të shtrydhni pak lëng limoni dhe të shtoni pak vaj ulliri. Për desert hani një pemë! -Dreka për 7 ditët e para: një filxhan oriz, një filxhan groshë apo bizele, një copë bukë integrale. Përdorni më tepër erëza dhe më pak kripë. Deserti: pemë. -Darka për 7 ditët e para: çdo ditë nga një filxhan oriz dhe 150 g mish pa yndyrë. Mishijn pos e kriposni, shtrydhini pak lëng limoni. Mund të hani një copë buke integrale. -Drekë për 7 ditët e dyta: një filxhan oriz, një copë buke integrale. -Darka për 7 ditët e dyta: një filxhan oriz, një copë buke integrale. Java e tretë: ushqehuni sipas planit të javës së parë vetëm se i shtoni një rostiçeri qumështi mes drekës dhe darkës. Para se të aplikoni dietën konsultohuni me mjekun tuaj.

Fjalët kyçe: Humbje, kg, tre jave

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bow Master
  • Play Zombie Big Trouble