Kështu do të duket kartëmonedha e re e 50 eurove (Video) – Lajmi.net
Kështu do të duket kartëmonedha e re e 50 eurove (Video)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 0:38, 20 March 2017
Banka Qendrore Evropiane njoftoi se më 4 prill në qarkullim do të dalë kartëmonedhat e prej 50 eurove.

Kartëmonedhat e re është e katërta nga seria Evropa. Para saj ishin ato të 5, 10 dhe 20 eurove, të cilat tashmë janë në qarkullim.

Kjo seri ka veçori të sigurisë së lartë, ndërsa ka një portret të Evropës – figurës nga mitologjia greke – që është edhe si hologram kur e shikoni në dritë.

Kartëmonedha e 50 eurove është më e shpeshta dhe paraqet 45 përqindëshin e parave në qarkullim.

Fjalët kyçe: 50 euro

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Bow Master Japan
  • Play Berry Rush
  • Play Supercar Showdown