Kështu bëhet kjo makiato (Foto) – Lajmi.net
Kështu bëhet kjo makiato (Foto)
Autori: Lajmi.net LifestyleOrganizohu 17:39, 14 May 2017
Një barist korean krijon kryevepra në miniaturë brenda filxhanëve, duke u bërë një nga artistët e rinj më të njohur në fushën e makiatove.

Kangbin Lee përdor ngjyrues ushqimi për të sjellë në jetë makiatot e tij.

Lee e merr frymëzimin nga filmat, politika apo datat e shënuara. Një makiato artistike mund t’i marrë nga një minutë deri në një orë punë.

Ndërkohë që kjo pajisje do të mbërrijë shumë shpejt në Europë. Makineria quhet Ripples dhe kushton rreth 1300 dollarë. Fotoja juaj në shkumë është ajo që bie më shumë në sy, por kjo pajisje mund të shkruajë edhe fraza në makiaton tuaj.

Qindra pajisje të tilla, që bëjnë makiato me foton tuaj brenda 10 sekondash, janë shitur tashmë në Amerikë, Korenë e Jugut, Kinë, Singapor dhe Izrael.

 

Fjalët kyçe: Kafe

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Berry Rush
  • Play Supercar Showdown
  • Play iStunt 2