Këshilli i Evropës e zgjedh raportuesin e ri për Kosovën, është nga Katalonia – Lajmi.net
Këshilli i Evropës e zgjedh raportuesin e ri për Kosovën, është nga Katalonia
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 12:44, 13 October 2017
Jordi Roca, raportuesi i ri i Asamblesë parlamentare të Këshillit të Evropës për Kosovën, është nga Katalonia pjesë e delegacionit spanjoll në këtë institucion me seli në Strasbourg të Francës.

Mediet serbe shkruajnë se delegacioni nga Serbia e ka penguar zgjedhjen e danezit Mogens Jensen.

Afati për hartimin e raportit për Kosovën i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës është dy vjet.

Katalonia dhe Kosova po përmenden ditëve të fundit në mediet botërore dhe nga zyrtarë të ndryshëm, pasi rajoni verilindor në kuadër të shtetit të Spanjës mbajti referendumin për pavarësi.

 

Fjalët kyçe: Katalonia, Kosova, raportuesi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Rock Wheels
  • Play Turbo Racing 3
  • Play iStunt 2