Këshilla si të keni sqetulla të pastra gjatë gjithë ditës – Lajmi.net
Këshilla si të keni sqetulla të pastra gjatë gjithë ditës
Autori: Lajmi.net LifestyleOrganizohu 10:57, 30 April 2017
Veshjet e ngushta, temperaturat e nxehta ju bëjnë të djersisni disa herë gjatë ditës ndaj ju duhet të ndiqni këshillat e mëposhtme në mënyrë që të qëndroni të freskët gjatë gjithë ditës.

Aplikoni antidjersën përpara se të shtriheni.

Thajeni mirë lëkurën përpara se të lyheni me deordorant.

 Mund të përdorni një larës BENZOYL PEROXIDE.

Ky produkt mund të vrasë çdo bakter që ndodhet në lëkurën tuaj përgjegjës për aromën e pakëndshme.

Mund të përdorni gjithashtu dhe dezinfektantin e duarve në mënyrë që sqetullat të qëndrojnë të freskëta gjatë gjithë ditës.
Nëse mendoni se djersa juaj është tepër e fortë në darkë gjithashtu mund të përdorni pak alkool të bardhë si vodka për të sterilizuar këtë zonë.

Fjalët kyçe: sqetulla te pastra

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bow Master
  • Play Urban Basketball