Këshilla për xhentëlmenët: Gjithçka që duhet të dini për lidhjen e kravatës (Video) – Lajmi.net
Këshilla për xhentëlmenët: Gjithçka që duhet të dini për lidhjen e kravatës (Video)
Autori: Lajmi.net Lifestyle 10:39, 23 December 2017
Lidhja e kravatës mund t’u duket e thjeshtë atyre të cilët e kanë bërë këtë qysh nga shkolla e fillore, por a dini ta dalloni formën e lidhjes ‘Windsor’ me atë ‘Pratt’?

 

A jeni të shkurtë apo keni kokë të vogël? A provoni kravata të holla apo të trasha?

Të gjithë këta janë faktorë të cilët duhet t’i keni parasysh kur e zgjedhni formën se si dëshironi ta lidhni krevatën, transmeton Telegrafi.

Sidoqoftë, më poshtë e keni një video e cila do t’ju ndihmojë të mësoheni ta lidhni kravatën.

Në këtë video diskutohet për rëndësinë e lidhjes së kravatës, duke përfshirë gjatësinë dhe trashësinë e një krevate, sepse jo të gjitha kravatat janë të përshtatshme për nyjën ‘Windsor’.

Shumica e ngatërrojnë këtë formë me formën ‘Gjysmë-Windsor’.

Pra, shikojeni videon e mëposhtme për të mësuar për historinë e nyjës së njohur ‘Windsor’ të lidhjes së kravatës, për gjërat të cilat iu nevojiten ta lidhni një nyje të tillë, mënyrën se si lidhet nyja e përsosur Windsor, çfarë ndodh kur përdorni kravatë të trashë dhe se cila gjatësi e kravatës i përshtatet gjatësisë së trupit tuaj! /Telegrafi/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO