Kërkohet ndihmë për trajtimin e sëmundjes Susak – rasti i parë në Kosovë (Video) – Lajmi.net
Kërkohet ndihmë për trajtimin e sëmundjes Susak – rasti i parë në Kosovë (Video)
Autori: Lajmi.net Sociale 21:41, 20 June 2017
24 vjeçarja nga Podujeva, Fitore Ibishi, me të cilën tani komunikohet vetëm duke i shkruar në letër, ka filluar nga tetori i vitit të kaluar të ketë simptoma të një sëmundje shumë të rrallë edhe në botë.

Në klinikën e Neurologjisë në QKUK, ajo është hospitalizuar një muaj më vonë.

Sipas etapave të zhvillimit të sëmundjes, mjekët  dyshojnë se Fitorja vuan nga sindroma Susak, sëmundje kjo e re edhe në literaturën shkencore,  e përshkruar për herë të parë në vitin 1990.

Ndërkaq për shërimin e vajzës, familja Ibishi kërkon ndihmë.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO