Kërkohet ndihmë për shërimin e Fatjones – Lajmi.net
Kërkohet ndihmë për shërimin e Fatjones
Autori: Lajmi.net LajmeSociale 16:44, 20 February 2018
Fatojna Kurmehaj është diagnostikuar me leukemi akute në vitin 2015 dhe prej asaj kohe ajo trajtohet në repartin e Hematologjisë në Klinikën e Pediatrisë në QKUK.

“Nga muaji prill 2017 deri në shkurt 2018 është monitoruar nga aspekti hematologjik, morfologjik dhe biokimik, gjendja e remisionit të sëmundjes”, thuhet në përshkrimin e mjekëve, transmeton Gazeta Shneta.

Para pak ditësh, Fatojes i janë vërejtur qelizat e para bllaste në gjakun periferik dhe për këtë arsye mjekët kanë rekomanduar trajtim urgjent jashtë vendit.

Duke klikuar KËTU mund të kontribuoni edhe ju për shërimin e Fatojes.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO