Keqpërdori pozitën zyrtare, arrestohet një polic – Lajmi.net
Keqpërdori pozitën zyrtare, arrestohet një polic
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 16:55, 12 September 2017
Një zyrtar policor është arrestuar nën dyshimet se ka keqpërdorur pozitën dhe autoritetin zyrtar

Këtë e ka bërë të ditur Inspektorati Policor i Kosovës (IPK), në njoftimin e të cilit thuhet se të arrestuarit i është caktuar masa e ndalimit policor prej 48 orësh.

Ky është njoftimi i plotë: 

Pas hetimit rreth një mujor, Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) ka arrestuar sot një të dyshuar (zyrtar policor) me dyshimin se i njëjti ka kryer veprën penale Keqpërdorim i pozitës dhe autoritetit zyrtar e paraparë me Kodin Penal të Republikës së Kosovës.

IPK kishte pranuar informacione në lidhje me dyshimet për përfshirje në veprimtari penale të të dyshuarit zyrtar policor në stacionin policor të Hanit të Elezit – policia kufitare, Drejtoria Rajonale Kufitare “Lindje”.

Me autorizim të prokurorit, hetuesit e IPK-së kanë filluar hetimin ndaj këtij zyrtari duke ndërmarrë edhe disa veprime hetimore të cilat rezultuan me arrestimin e të dyshuarit.

Me vendim të prokurorit të shtetit, të njëjtit i është caktuar masa e ndalimit policor për 48 orë deri në vazhdimin e procedurave të tjera gjyqësore.

Lidhur me rastin e njëjtë, si pjesë e procedurave administrative dhe hetimore, IPK ka rekomanduar Policisë së Kosovës edhe suspendimin e zyrtarit policor.

Fjalët kyçe: Policia

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play World Soccer Champion
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Supercar Showdown