Këpuca e Artë: Messi e kalon Salahun, kjo është renditja e plotë – Lajmi.net
Këpuca e Artë: Messi e kalon Salahun, kjo është renditja e plotë
Autori: Lajmi.net BundesligaLa LigaLajme futbolliPremier LeagueSerie ASport 16:21, 30 April 2018
Lionel Messi ka marrë kryesimin në garën për Këpucën e Artë këtë sezon.

Me tri golat e shënuara në fitoren 2:4 të Barcelonës në udhëtim te La Coruna, ylli argjentinas ka arritur në kuotën e 32 golave këtë sezon në La Liga, duke marrë kryesimin edhe në garën për Këpucën e Artë.

Messi ka lënë pas Mohamed Salah, që nuk arriti të shënonte në ndeshjen që Liverpool barazoi 0-0 me Stoken e Xherdan Shaqirit.

Kalendari deri në përfundim të sezonit, e favorizon më të madhe Lionel Messin, që ka edhe katër ndeshje për të zhvilluar, ndërsa Salah me Liverpoolin në Premierligë ka vetëm edhe dy ndeshje.

Se kush janë lojtarët që pozicionohen në krye të renditjes për Këpucën e Artë, mund ta shikoni në pjesën e mëposhtme./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO