Keni telefon Android? Ja një risi tjetër – Lajmi.net
Keni telefon Android? Ja një risi tjetër
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 18:32, 16 May 2017
Në Google I/O që mbahet këtë javë, Audi dhe Volvo do të shfaqin sistemet e tyre të informimit të ndërtuara në vetura, përmes sistemit operativ Android.

Këto sisteme kanë Android të veçantë që i mundëson makinës të punojë me aplikacionet dhe shërbimet tuaja të preferuara dhe të kontrollojë funksionet e makinës si kondicionerin, dritaret etj.

Siç mund të prisni, përmes këtij sistemi do të mund të gjeni edhe restorantit më të afërt me Google Maps, të dëgjoni Spotify ose NPR apo të pyesni Google Assistant për ndihmë – edhe nëse nuk jeni duke përdorur telefonin apo tabletin.

Google ka njoftuar se sistemet e bazuara në Android do të dalin në treg nga Volvo dhe Audi.

Fjalët kyçe: Android, Makina

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Bubble Trouble
  • Play Urban Basketball
  • Play World Soccer Champion