Keni shtëpi të vogël? Mendojeni edhe një herë, pasi t’i shihni këto foto – Lajmi.net
Keni shtëpi të vogël? Mendojeni edhe një herë, pasi t’i shihni këto foto
Autori: Lajmi.net ArgëtimBotaFunLifestyle 15:32, 11 May 2017
Nëse jeni ankuar për apartamentin tuaj se nuk ka hapësira të bollshme, atëherë çfarë mendimi do të kishit për këto “banesa” në Hong Kong!?

Qiratë tejet të larta kanë shtyrë banorët të përfundojnë në kasolle të vogla, kafaze metalike, dhe shtëpi që janë cilësuar si “arkivole”.

Imazhet tregojnë kushtet degraduese në të cilat jetojnë një numër i madh familjesh në Hong Kong. Me dhjetëra persona përdorin tualete dhe kuzhina të përbashkëta, ndërsa ngjitur me këto ndërtesa ngrihen qiellgërvishtës. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Hong Kong, Kinë

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush
  • Play Bubble Trouble