Keni çrregullim të hormoneve? Hani këto ushqime! (Video) – Lajmi.net
Keni çrregullim të hormoneve? Hani këto ushqime! (Video)
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 14:22, 18 April 2017
Gratë e reja duhet të konsumojnë ushqime të cilat janë të dobishme për organizmin e tyre, si dhe ndihmojnë në balancimin e hormoneve dhe rregullojnë ciklin menstrual, shkruan lajmi.net

Këto ushqime do të ju bëjnë të dukeni edhe më e re si dhe do të parandalojë çrregullimet në organizmin tuaj.

1. Jogurti- i mbushur me kalcium, balancon hormonet.
2. Peshk yndyror – janë të nevojshëm sepse mund të parandojnë hipertensionin, depresionin, sulmin në zemër.
3. Perimet – domate, speca, brokoli, spinaq, dredhëza, janë ushqime esenciale për balancimin e hormoneve.
4. Erëzat shëruese.
5. Avokado.

Ushqimet që nuk duhet t’i hani:

Sheqer.
Alkool.
Kafe.
Ushqimet e shpejta, ëmbëlsirat, kikirikat, coca cola, bukën e bardhë.
Soja.

Shikoni videon më poshtë për të mësuar detajet. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: çrregullim hormonal, Ushqime

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Bubble Trouble
  • Play Urban Basketball
  • Play Supercar Showdown