Keksa kombe – Lajmi.net
Keksa kombe
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 9:29, 28 June 2017
Përbërësit

500 gr gjalpë

2,5 kg miell

4 lugë të gjellës

1 gotë ujë

1,5 pluhur pjekje

2 vanilje

1 lugë të gjellës kanellë ose karanfil

 

Hapat:

Gjalpin, sheqerin dhe ujin e shtrijmë në një tenxhere pastaj ia shtojmë miellin, erëzat, dhe pluhur pjekjen. E përfitojmë një brumë të butë, ia japim formën e dëshiruar dhe i rëndisim në tepsi për pjekje. Në temperaturë 180 gradë celsius i pjekim derisa ta marrin ngjyrën e pembe. /kuzhinashqiptare/

Fjalët kyçe: keks kombe

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Berry Rush
  • Play Stealth Sniper
  • Play Supercar Showdown
  • Play 8 Ball Pool