Kek me krem dhe pemë – Lajmi.net
Kek me krem dhe pemë
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 15:18, 9 May 2017
Përbërësit:

4 vezë
1 gotë sheqer
1 gotë ujë të vakët
gjysmë gote vaj vegjetal
1 vanilje
1 pluhur pjekje
2 lugë kakao
2.5 gota miell

Krem
1 krem
gjysmë gote qumësht
çokollatë

Përmbi
luleshtrydhe
çokollatë e bardhë

Hapat:

Vezët dhe sheqerin e tundim mirë, ia shtojmë përbërësit e tjerë dhe i përziejmë prap. E vendosim në furre për pjekje në temperaturë 175 grade celsius.

Pas pjekjes dhe ftohjes, kekut ia largojmë pjesën e sipërme dhe ia vendosim 2 banane.Në anën tjetër fillojmë ta përgatisim kremin, përmbi bananes fillojmë ta derdhim kremin e përgatitur.Ndërsa përmbi krem vendosim luleshtrydhet dhe çokollatën e bardhë.

Fjalët kyçe: Kek me krem dhe pemë

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bow Master Japan
  • Play Bubble Trouble