KEDS tregon se cilat vende do të shkyçen nga rryma me 4 gusht – Lajmi.net
KEDS tregon se cilat vende do të shkyçen nga rryma me 4 gusht
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 16:40, 30 August 2017
Për shkak të disa punimeve, KEDS ka lajmëruar se disa vende do të mbesin pa rrymë më 4 gusht.

Njoftimi i KEDS:

Më 04.09.2017 në NS 220/35/10 kV Podujeva do të ndërkrehet:

Dalja 10 kV Fshatrat-1 (Kodi: 14000009) prej orës 12:00 deri në orën 15:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Sekiraqa, Poterët, Qershijat, Kamerollët, Sekiraqa 1, Sekiraqa 2, Sekiraqa 3, Burica, Gllamniku, Llapashtica e Ulët.

Arsyeja e ndërprerjes: Energjizimi i një  pjese të LP të ri  10(20) kV  dhe kyçja në  LP 10(20) kV ekzistues  në kuadër  projektit   LOT 2 Podujeva 2017, nënprojekti Llapashticë.

Më 31.08.2017 në NS 110/10 kV Prishtina 7 do të ndërkrehet:

Dalja 10 kV Qagllavicac 3 (Kodi: 19000034)  prej orës 08:00 deri në orën 09:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Çagllavica 2, Çagllavica 3, Çagllavica 4, Çagllavica, Banesat Marigona 2, Shtypshkronja Rezniqi, Merko komp Pezho (Arif Elshani), lagjja Panorama, pjesa afër Panoramës, Furra Kobake, Internation Helth Center (Spitali turk), NT Luli Marevci, Albert Rudari, Lagjja Rogreta Hamide Gashi,Naser Mustafa objekti banesor, Afrim Hoxha, betonjerka Renulual Betoni dhe Auto Sherreti.

Arsyeja e ndërprerjes: Kyçje e trafostacionit  Autosallon Geni.

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

Më 04.09.2017 në NS 35/10 kV Lipjan do të shkyçet:

Dalja 10 kV Kraishtës (Kodi:41000002) prej ores 13:00 deri ne ora 16:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Rufci, Hallaqi, Ribari i Madh, Kraishta, Bregu i Zi, Zllakuqani, Godanci, Varigovci dhe Bujani.

Arsyeja e ndërprerjes: Dislokimi i shtyllave të largpërçuesit nga oborri i Shkollës së fshatit Bujan. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO