KB Bashkimi në finale të Kupës së Kosovës – Lajmi.net
KB Bashkimi në finale të Kupës së Kosovës
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 20:46, 2 March 2018
KB Bashkimi ka siguruar kalimin në finale të Kupës së Kosovës.

Skuadra nga Prizreni ka mposhtur në gjysmëfinale KB Rahovecin, me rezultat të thellë 93:76.

Prizrenasit ishin skuadër më e mirë gjatë këtij takimi, dërsa ndaljet e shpeshta të rrymës e penguan mbarëvajtjen e këtij takimi, që u desh të ndërpritet disa herë.

Në finale, KB Bashkimi do të takohet me fituesin përballjes tjetër gjysmëfinale mes KB Prishtinës dhe KB Golden Eagle Ylli./Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Supercar Showdown
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Berry Rush