Katër skuadrat që mund ta paguajnë klauzolën 700 milionëshe të Messit – Lajmi.net
Katër skuadrat që mund ta paguajnë klauzolën 700 milionëshe të Messit
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSport 21:38, 12 March 2018
Lionel Messi gjithmonë e ka përsëritur se dëshiron që karrierën ta mbyll te Barcelona.

Argjentinasi, ka kontratë me Barcelonën deri në vitin 2021, dhe një klauzolë prej 700 milionë euro.

Por, ‘Sky Sport’ thotë se lëvizjet e çmimeve në tregun e transferimeve, nuk e bëjnë të paarritshme këtë klauzolë.

Kjo media cek katër skuadra që do të jenë në gjendje të paguajnë klauzolën 700 milionëshe të Lionel Messit, si PSG, Manchester United, Manchester City dhe Chelsea.

Për ta bërë këtë, duhet të ekzistojë edhe dëshira e Messit për largim./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: . Barcelona, Lionel Messi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Berry Rush
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Bow Master