Kartoni i kuq në ndeshjen, Kosovë – Maltë – Lajmi.net
Kartoni i kuq në ndeshjen, Kosovë – Maltë
Autori: Lajmi.net Liga e KombeveSport 22:14, 11 October 2018
Kosova është duke fituar ndaj Maltës në ndeshjen që po zhvillohet në kuadër të Ligës së Kombeve.

Përfaqësuesja e Kosovës është duke fituar me rezultat, 2:1, ndaj Maltës, në ndeshjen që po luhet në stadiumin “Fadil Vokrri”, raporton “lajmi.net”.

Malta ka mbetur me dhjetë lojtarë në fushë, pasi Mifsud është përjashtuar me karton të kuq në minutën e 70’.

Lojtari maltez kishte edhe një karton të verdhë, e që ky ishte kartoni i dytë i verdhë për të. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO