Karnevalet 2018 në Prishtinë – Lajmi.net
Karnevalet 2018 në Prishtinë
Autori: Lajmi.net LajmeSociale 9:07, 9 February 2018
Famullia e Prishtinës dhe Grupi i Skautëve të Kosovës, në bashkëpunim me Dream Kids dhe Këshillin Organizativ për 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, organizon Karnavalet 2018 në Prishtinë, këtë të shtunë, më 10 shkurt 2018, nga 13h – 15h.

Ftohen të gjithë fëmijët dhe të rinjtë të bashkëngjiten, të maskuar në mënyrë dekorative.

Marshi i karnavaleve do të niset nga Sheshi Skënderbeu në 13h në drejtim të Sheshit Zahir Pajaziti, ku do të ketë këngë dhe lojëra të ndryshme zbavitëse. Maskimi më i mirë në karnavale do të shpërblehet me një dhuratë simbolike nga organizatorët. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: 2018, Karnevale, prishtine

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Berry Rush
  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master Japan