Kane rrëzon nga froni Messin e CR7 për golashënuesin e vitit – Lajmi.net
Kane rrëzon nga froni Messin e CR7 për golashënuesin e vitit
Autori: Lajmi.net BundesligaLa LigaLajme futbolliLiga e KampionëvePremier LeagueSerie ASport 21:42, 31 December 2017
Harry Kane është golashënuesi më i mirë i vitit 2017 në top pesë ligat kryesore të Evropës.

Sulmuesi anglez ka përmbyllur me sukses të lartë vitin 2017 në fanellën e Tottenhamit, duke shënuar gjithsejtë 56 gola.

Kjo arritje bëhet edhe më madhështore kur dihet se Kane ka lënë pas ‘përbindëshat’ Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo.

Messi renditet i dyti me 54 gola, ndërsa renditja vazhdon me Robert Lewandowskin, Cristiano Ronaldon dhe Edison Cavanin, që kanë shënuar nga 53 gola./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Harry Kane

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bow Master Japan
  • Play iStunt 2
  • Play World Soccer Champion