Kane-Real Madrid, “çmenduri” e madhe – Lajmi.net
Kane-Real Madrid, “çmenduri” e madhe
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 18:39, 11 October 2017
Presidenti i Realit Madridit, Florentino Perez, është "dashuruar" me sulmuesin anglez Harry Kane, edhe e dëshiron me çdo kusht që të jetë në “Santiago Bernabeu”.

Presidenti 70-vjeçar është i gatshëm të ofrojë plot tre lojtarë, në mënyrë që të sigurojë shërbimet e sulmuesit të Totenhemit, i cili sezonin e kaluar shënoi plot 28 gola në Premier League.

Sulmuesi 24-vjeçar vlerësohet rreth shëfriës 200 milionë eruove, dhe këto sezone e ka treguar veten se është një lojtar klasi që nuk të falë brenda zonës si dhe jashtë duke shënuar gola spektakolar.

Ai ka shënuar 94 gola vetëm në tre vitet e fundit me Londinezët.

Reali është gati të japë lojtarë si Bale, Modric dhe Benzemanë, që të bindë drejtuesit e klubit nga Londra.

Fjalët kyçe: Harry Kane

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Bow Master
  • Play Bike Rivals
  • Play Berry Rush