Kamuflazhe fantastike të kafshëve (Foto) – Lajmi.net
Kamuflazhe fantastike të kafshëve (Foto)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 17:09, 14 June 2018
Evolucioni ka të bëjë kryesisht me ‘mbijetesën e më të fortit’. Por kur bëhet fjalë për një fushë të gjerë dhe të larmishme të natyrës, edhe mashtrimi mund t’ju mbajë gjallë.

Të paktën kjo është ajo që kanë bërë kafshët me qindra mijëvjeçarë, duke u bërë njësh me ambientin ku jetojnë vetëm për t’i shpëtuar zinxhirit ushqimor.

Pra, le të shqyrtojmë katërmbëdhjetë skenarë të tillë të mahnitshëm të kafshëve të maskuara që do ju habisin.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO