Kamera që mund të shoh përtej trupit tuaj – Lajmi.net
Kamera që mund të shoh përtej trupit tuaj
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 21:01, 10 September 2017
Shkencëtarët kanë shpikur një kamerë që mund të shoh përmes trupit të njeriut, transmeton arbresh.info.

Pajisja është dizajnuar që t’i ndihmojë mjekët që t’i gjurmojnë objektet metalike pa pasur nevojë për ndërhyrje.

Kjo kamerë mendohet se do t’i nxjerrë nga përdorimi rrezet X që janë përdorur deri tash.

Kjo kamerë punon duke detektuar dritën Brenda trupit.

Prof Kev Dhaliëal nga Universiteti I Edinburgh ka thënë që kjo ka merë ka potencial të madh në shumë fusha./arbresh.info/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO