Kaka dëshpëron të gjithë, ky është vendimi për skuadrën e re – Lajmi.net
Kaka dëshpëron të gjithë, ky është vendimi për skuadrën e re
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 17:44, 6 December 2017
Pjesë e kësaj skuadrejanë edhe emra të tjerë të njohur në futbollin europian, si Mario Suarez dhe Ruben Castro.

Ricardo Kaka nuk ka ndërmend të tëhiqet nga futbolli, edhe pse vendosi të mos e rinovojë kontratën me Orlando City-n në MLS. Braziliani me shumë mundësi do të fluturojë drejt Kinës, ku e pret një ofertë e parezistueshme financiare.

Mund të quhet e kryer marrëveshja për një sezon me Guizhou Hengfeng Zhicheng, skuadër që drejtohet nga Gregorio Manzano, trajneri spanjoll, që në La Liga ka drejtuar ekipe të rëndësishme si Atletico Madrid dhe Sevilla.

Pjesë e kësaj skuadrejanë edhe emra të tjerë të njohur në futbollin europian, si Mario Suarez dhe Ruben Castro.

Te Milani, ku e prisnin për të marrë një rol drejtuesi, duhet ende të presin për rikthimin e brazialinit, që duket se ka ende për të dhënë në fushën e blertë.

Fjalët kyçe: Kaka

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play iStunt 2
  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble