Kadri Veseli: Jam i lumtur që Kuvendi miratoi Ligjin për Prishtinën – Lajmi.net
Kadri Veseli: Jam i lumtur që Kuvendi miratoi Ligjin për Prishtinën
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 18:48, 17 May 2018
Kadri Veseli
Kuvendi i Kosovës, ka miratuar Ligjin për Prishtinën, pak moment më parë.

Për këtë është shprehur i lumtur kryetari I Kuvendit, Kadri Veseli.

“Jam i lumtur që Kuvendi i Kosovës miratoi Ligjin për Kryeqytetin, i cili e ndihmon zhvillimin e Prishtinës, me më shumë buxhet dhe kompetenca. Po ashtu, me këtë Ligj, Prizreni njihet si Kryeqytet Historik i Kosovës”, ka shkruar ai në Facebook.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO