Juventusi shpallet kampion për të shtatën herë më radhë në Serie A – Lajmi.net
Juventusi shpallet kampion për të shtatën herë më radhë në Serie A
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSerie ASport 22:37, 13 May 2018
Juventusi është shpallur kampion i Italisë për të shtatin sezon më radhë.

‘Binaconerëve’ iu ka mjaftuar barazimi pa gola (0-0) në derbin e ‘Olimpico’ ndaj Romës, për t’u shpallur kampion një xhiro para fundit të sezonit.

Ndeshja derbi e kësaj jave, edhe pse dhuroi mundësi të mira shënimi, nuk solli gola, rezultat që i bëri favor Juventusit, për titullin e shtatë më radhë në Serie A, dhe të 34-tin në histori të klubit.

Në anën tjetër, Napolit nuk i kreu punë fitorja 0-2 në udhëtim te Sampdoria, për t’iu shuar ëndrra e madhe e fitimit të një titulli në Serie A./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: AS Roma, Juventus, Serie A

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Turbo Racing 3
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bow Master Japan