Juventusi nënshtron Unitedin, shënon fitore të madhe në ‘Old Trafford’

Juventusit i ka takuar derbi i mbrëmjes në Ligën e Kampionëve, duke e mposhtur 0-1 në ‘Old Trafford’ skuadrën e Manchester United.

23/10/2018 22:52

Ndeshja e vlefshme për xhiron e tretë në grupin H në Ligën e Kampionëve u vendos me një gol të shënuar në pjesën e parë nga sulmuesi Paulo Dybala.

Kjo përballje përveç epitetit të derbit, ishte e speciale për Cristiano Ronaldon dhe Paul Pogban, që kanë veshur fanellat e të dy skuadrave.

Por, asnjëri nga këta të dy, nuk arriti të regjistrohet në listën e golashënuesve në këtë sfidë.

Ishte Paulo Dybala që shënoi golin e vetëm të kësaj ndeshje, dhe të tre pikëve për Juventusin.

24 vjeçari shënoi në minutën e 17’ të ndeshjes, pas një tollovie në zonën e Unitedit.

Me këtë fitore, Juventusi renditet në vendin e parë në grupin H, me nëntë pikë të grumbulluara, ndërsa United me katër pikë mbetet në vendin e dytë./Lajmi.net/