Juventus-Real Madrid, lajm i “çmendur” para finales – Lajmi.net
Juventus-Real Madrid, lajm i “çmendur” para finales
Autori: Lajmi.net Liga e KampionëveSport 16:45, 18 May 2017
Reali i Madridit ka marrë, fiks, 44 755 kërkesa për bileta nga tifozët e vet për ndeshjen finale që do të luhet në Kardif, më 3 qershor mes Realit dhe Juventusit.

Klubi “mbretëror”, në fakt, ka në dispozicion, gjithsej, 15 000 bileta dhe zotëruesit e tyre do të përcaktohen me lotari, kurse ata që do të kenë fatin që t’i sigurojnë ato, nuk kanë të drejtë që t’i shesin biletat, ndërkohë që ky klub ka paralajmëruar se ata që do t’i shesin ose do t’i rishesin biletat, do të ndëshkohen.

Megjithëse, më shumë se 30 000 veta nga ata që kanë bërë kërkesa për bileta, do të jenë të detyruar që ta shohin finalen në televizor, ky nuk është interesimi i madh për një finale, ku luan Reali, gjatë viteve të fundit.

Shumë më tepër bileta u kërkuan, kur Reali luajti, në finalen e Lisbonës, në kërkim të titullit të 10-të të Ligës së Kampioneve, më 2014, kur klubi madrilen mori 73 314 kërkesa për bileta, ndërsa, një vit, më vonë, për finalen e Milanos, afro 56 000 kërkesa.

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Fjalët kyçe: Juventus, Real Madrid

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play iStunt 2
  • Play World Soccer Champion
  • Play Bubble Trouble