Juventus i përgjigjet ofertës së Leicester Cityt për Sturaron – Lajmi.net
Juventus i përgjigjet ofertës së Leicester Cityt për Sturaron
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Sport 12:48, 14 June 2018
Juventus kërkon ofertë më të madhe për shitjen e mesfushorit Stefano Sturaro.

Stefano Sturaro mund të transferohet në Premier League.

Leicester City ka nisur bisedimet me drejtuesit e Juventusit për të siguruar kartonin e mesfushorit për sezonin e ardhshëm.

25-vjeçari konsiderohet si përforcim i rëndësishëm për mesfushën nga anglezët, të cilët për të arritur te kartoni i futbollistit i kanë ofruar “Zonjës së Vjetër” shumën e 13 milionë eurove, por bardhezinjtë e kanë refuzuar, pasi për të lënë të lirë Sturaron kërkojnë jo më pak se 20 milionë euro, transmeton “SS”.

Pavarësisht refuzimit të parë, gjatë ditëve në vijim mes palëve janë parashikuar kontakte të tjera për të gjetur akordin dhe kalimin e lojtarit nën urdhrat e Claude Puel.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO