Juventus fiton Kupën e Italisë, i hapë rrugë tripletës (VIDEO) – Lajmi.net
Juventus fiton Kupën e Italisë, i hapë rrugë tripletës (VIDEO)
Autori: Lajmi.net Serie ASport 22:57, 17 May 2017
Juventus është fitues i Kupës së Italisë për edicionin 2016/17.

Zonja e Vjetër fitoi finalen e madhe kundër Lazios në “Olimpico”.

Bardhezinjtë mposhtën kryeqytetasit 2:0, me golat e Dani Alves dhe Leonardo Bonuccit.

Juve i hapë rrugë kështu synimit të madh, fitimit të tripletës.

Serien A e siguron me një fitore ndaj Crotones të shtunën, ndërsa tripleta kompletohet nëse Juve triumfon në mbrëmjen magjike të Kardifit, në finalen e Ligës së Kampionëve ndaj Real Madridit. /Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Fjalët kyçe: Juventus, Lazio

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball
  • Play World Soccer Champion