Juventus eliminon Tottenhamin, pas ndeshjes vjen lajmi i keq nga UEFA – Lajmi.net
Juventus eliminon Tottenhamin, pas ndeshjes vjen lajmi i keq nga UEFA
Autori: Lajmi.net Liga e KampionëveSport 7:29, 8 March 2018
Mbrojtësi Medhi Benatia dhe mesfushori Miralem Pjanic do të mungojnë në ndeshjen e parë çerekfinale.

Juventus mposhti Tottenhamin me rezultat 2:1 në ndeshjen e kthimit në Wembley dhe u kualifikua në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Gonzalo Higuain dhe Paulo Dybala shënuan golat për “Bianconerët” që u rikthyen nga disavantazhi për të dalë fitues ndaj ekipit londinez.

Por, një lajm i keq për Juventusin vjen nga UEFA, përcjell “lajmi.net”.

Mbrojtësi Medhi Benatia dhe mesfushori Miralem Pjanic do të mungojnë në ndeshjen e parë çerekfinale për shkak të suspendimit. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO