Ju mund të merrni një “prapanicë të fryer” të pabesueshme thjesht duke ndryshuar këtë gjë në palester (Foto/Video) – Lajmi.net
Ju mund të merrni një “prapanicë të fryer” të pabesueshme thjesht duke ndryshuar këtë gjë në palester (Foto/Video)
Autori: Lajmi.net FitLifestyle 18:48, 8 June 2017
Një video e re sa seksi po aq e kënaqshme është lëshuar duke treguar një video të re dhe efektive për ëe pasur një prapanicë qe të lë "me gojë hapur"

Një teknikë e re për të arritur prapanicën e fryer perfekte ka perfshire gjithë rrjetet sociale, transmeton lajmi.net.

Makina “rrembyese” normalisht përdoret për të trajnuar këmbet dhe përfshinë uljen dhe shtypjen në dy pedale të jashtme me peshë.

Por yjet e fitnesit në Instagram jane duke ndryshuar gjëra duke u ngritur dhe bërë “squat” përderisa përdorin këtë vegël ushtruese.

Me përdorim normal kjo vegël punon në ije, kofshe dhe vithe, por disa janë të bindur se metoda alternative rrit potencialin e kësaj vegle në tonimin e prapanicës.

Qindra video kanë dalë në shesh në rrjetet sociale duke treguar rezultate që të lënë me sy hapur të këtij ushtrimi të fokusuar intenziv.

Por pavarsisht nga marrja e “bootylicious”-ave që marrin në ushtrimet sfiduese online dhe që flasin për këto ushtrime ose këtë mënyrë të re ushtrimesh, disa trajnera personale janë duke paralajmruar kunder tyre.

Krijon perceptim se është punë e rëndë, por në fakt nuk është – thotë Pete Mccalled trainer personal, citon The seventeen.

Perderisa Bianca Vesco thotë që nëse ke një gjë të dobët ose vithe jo te formuara ky ushtrim mund të jetë mjaft i rrezikshem .

Prandaj në vend të kësaj trajnerat rekomandojnë , “squats”, “deadlifts” apo “kettle bell swings”. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO